جمعه ٢٤ ارديبهشت ١٤٠٠
صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی دانشگاه ؛

فضای فیزیکی و خدمات تخصصی کلینیک پزشکی – توانبخشی نظام مافی، توسعه می یابد

با برگزاری نشست شورای سیاستگذاری توانبخشی مربوط به کلینیک پزشکی – توانبخشی نظام مافی، که با حضور قائم مقام تولیت موقوفات نظام مافی برگزار شد، رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اعلام آمادگی کرد که این دانشگاه با همکاری موقوفه نظام مافی و خیران منطقه غرب تهران، نسبت به توسعه فضای فیزیکی و خدمات تخصصی این کلینیک به عنوان اولین مرکز خدمات ادغام شده و جامع توانبخشی، اقدام می کند.

 به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، این نشست با حضور رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، معاون درمان، مدیران زیرمجموعه این معاونت، مدیر روابط عمومی دانشگاه و مسئولان کلینیک، وهمچنین، قائم مقام تولیت موقوفات نظام مافی، امام جماعت مسجد نظام مافی و دو تن از مسئولان این موقوفه در سالن مسجد نظام مافی برگزار شد.

   دکتر حمیدرضا خانکه رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی طی سخنانی در این نشست، ضمن عرض تبریک بمناسبت ایام دهه فجر و ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)، گفت: ارائه خدمات منحصربفرد دانشگاه در سه حوزه توانبخشی، سلامت روانی و اجتماعی، مانند دیگر خدمات نظام سلامت به کل نیازمندان جامعه، با کمک و پشتیبانی خیران و مردم امکانپذیر است.

   وی تصریح کرد: درحالی که  30 درصد مردم به نوعی نیازمند خدمات توانبخشی هستند، 10 درصد جامعه دچار نوعی از معلولیت خفیف تا شدید می باشند و 10 درصد جامعه نیز طی 20 سال آینده، درمیان جمعیت سالمندان قرار می گیرند، نظام سلامت و دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی که در حوزه های توانبخشی، سالمندی، سلامت روانی و اجتماعی فعالیت می کند، بدون کمک مردم و خیران، قادر به پوشش کامل اقشار نیازمند نیست.

   رئیس دانشگاه علوم بهزیستی افزود: به دلیل نیاز اقشار کم درآمد به این خدمات و عدم حمایت بیمه ها، سیاست این دانشگاه  درآمدزایی نیست، بلکه حمایتی است و لذا آمادگی داریم تا با همکاری و حمایت واقف محترم نظام مافی و خیران منطقه، کلینیک پزشکی- توانبخشی نظام مافی را به عنوان اولین مرکز خدمات ادغام شده و جامع با محوریت خدمات توانبخشی، توسعه بدهیم.

   دکتر خانکه ادامه داد: با حمایت موقوفه نظام مافی و مردم خیر، خدمات کلینیک پزشکی – توانبخشی نظام مافی توسعه یافته و زنجیره ای از خدمات مورد نیاز مردم منطقه غرب تهران، شکل می گیرد .

******

   دکتر ضیایی قائم مقام تولیت موقوفات نظام مافی در سخنانی ضمن ابراز رضایت از عملکرد کلینیک نظام مافی که گزارش آن توسط مدیر کلینیک ارائه شد، گفت: حتما به نیازهای کلینیک و گسترش آن توجه می شود و برای ساخت و سازهای پیش بینی شده جهت توسعه فضای فیزیکی همکاری خواهد شد، علاوه بر اینکه بخش اعظم ساختمان جدیدی که در نزدیکی کلینیک ساخته خواهد شد، را به کلینیک نظام مافی اختصاص خواهیم داد تا خدمات این کلینیک افزایش یافته و نیازمندان بیشتری، را تحت پوشش بگیرد.

   وی افزود: ان شاالله نشستی با حضور خیران و اهالی منطقه برگزار خواهد شد تا ضمن آشنایی بیشتر خیران و اهالی با خدمات کلینیک نظام مافی، بتوان از حمایت و پشتیبانی خیرخواهانه مردم در جهت گسترش و ارتقای خدمات استفاده کرد.

   در بخشی از این نشست نیز حجت الاسلام حسین زاده امام جماعت مسجد نظام مافی به ارائه نقطه نظرهای خود در ارتباط با افزایش و ارتقای کیفیت خدمات کلینیک نظام مافی پرداخت.

******

   پیش از سخنان رئیس دانشگاه، دکتر موسویان رئیس کلینیک پزشکی و توانبخشی نظام مافی، طی سخنان کوتاهی گفت که ارائه خدمات درمانی و توانبخشی و همچنین فعالیت های آموزشی و پژوهشی این کلینیک توسط متخصصان و اعضای هیات علمی دانشگاه، این کلینیک را به یک قطب درمانی و توانبخشی در منطقه غرب تهران تبدیل کرده است که با تعرفه های دولتی، خدمات جامع را به بیماران و نیازمندان ارائه می دهد.

   وی به تشکیل شورای سیاستگذاری توانبخشی در این کلینیک اشاره کرد و افزود: این شورا برای هماهنگی و تعامل بیشتر بین مسئولان دانشگاه، کلینیک و موقوفه نظام مافی برای پیشبرد اهداف و برنامه های کلینیک نظام مافی تشکیل شده است.

   در ادامه، دکتر محمدحسن فرهادی مدیر کلینیک نظام مافی به ارائه گزارشی از عملکرد این مرکز طی دو سال اخیر پرداخت  که مورد توجه مسئولان موقوفه نظام مافی قرار گرفت.

   وی با اشاره به اشتغال 91 تن به عنوان کادر درمانی، توانبخشی و اداری در کلینیک نظام مافی که 51 تن از آنان ، بصورت تمام وقت فعالیت می کنند، اظهارداشت: طی سال 98،  81 هزار و 500 مراجعه به کلینیک نظام مافی شده و از یک تا چند خدمت را دریافت کرده اند و در سال جاری، به دلیل شیوع کرونا و مراجعات کمتر به بخش های توانبخشی،  تعداد مراجعان تا دی ماه، 45 هزار تن بوده است.

   مدیر کلینیک درباره برنامه های در دست اقدام گفت: مقدمات اجرای برنامه نوبت دهی و تشکیل پرونده الکترونیکی با همکاری و پشتیبانی بخش IT دانشگاه، تامین فضای فیزیکی بیشتر با تغییراتی در ساختمان کلینیک و بهره گیری از فضاهای بلااستفاده با همکاری بخش فنی و عمرانی دانشگاه وهمچنین، خرید و نوسازی تجهیزات مورد نیاز کلینیک، با همکاری و پشتیبانی معاونت های درمان و توسعه دانشگاه در حال انجام است.

   دکتر فرهادی افزود: با گسترش فضای فیزیکی کلینیک، درصددیم که با توجه به نیاز مراجعان و اهالی منطقه، بخش های مربوط به طب سالمندی، صرع، اختلال خواب، دمانس، آلزایمر و حافظه، سایکوسوماتیک و همچنین، رادیولوژی نیز در کلینیک نظام مافی راه اندازی، و خدمات آن تحت نظارت اعضای هیات علمی دانشگاه و با تعرفه های دولتی ارائه شود.

    گفتنی است، پیش از برگزاری این نشست، دکتر خانکه رئیس دانشگاه علوم بهزیستی، با همراهی معاون درمان دانشگاه، مدیران این معاونت و مسئولان کلینیک پزشکی - توانبخشی نظام مافی، از بخش های مختلف این کلینیک و نحوه خدمت رسانی به مراجعان بازدید کرد.

   مرکز پزشکی-توانبخشی نظام مافی که موقوفۀ خانوادۀ مرحوم نظام مافی است، از جمله مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی می باشد که از تاریخ 22 بهمن ماه سال 1394  فعالیت خود را با هدف خدمت رسانی پزشکی و توانبخشی به اقشار مختلف جامعه آغاز کرد.

   این مرکز ، با بهره گیری از توان علمی و تخصصی اعضای هیات علمی دانشگاه و کارشناسان با تجربه حوزه های توانبخشی، سلامت روانی و اجتماعی، علاوه بر خدمات تخصصی این سه حوزه، همچون " مغز و اعصاب، فیزیوتراپی، کاردرمانی، ارتوپدی فنی، گفتاردرمانی، بینایی سنجی،شنوائی سنجی و تجویز سمعک، روانشناسی و مشاوره " ، به ارائه خدمات تخصصی پزشکی مانند " قلب و عروق، داخلی،زنان و زایمان، اورولوژی، نورولوژی، دندانپزشکی، روانپزشکی و پزشکی عمومی " و همچنین، خدمات " آزمایشگاهی و داروخانه " می پردازد. 

 

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

 

1399/11/25 - ١٤:٠٦ / شماره خبر : ١٨٤١٨ / تعداد نمایش : 51


خروج
دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشیمعاونت درمان و توانبخشیمعاونت آموزشیمعاونت فرهنگی و دانشجوییمعاونت تحقیقات و فناوریمراکز درمانی

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences